|
Kursusinfo
![]()
![]() |
|
|||||||||||

Kurset handler om regnearkets grundlæggende opbygning og anvendelse for eksempel at indtaste tal, tekst og formler, at gemme, åbne og udskrive og at formatere, kopiere, flytte, at oprette sider og redigere sideopsætning og generelle faciliteter (trin 1).
Uddannelsesmålet retter sig mod AMU-målgruppen. Det vil sige; personer med en uddannelsesbaggrund til og med erhvervsuddannelsesniveauet.
Der er ikke særlige forudsætninger for at deltage på uddannelsen.
Vi udsteder kursusbevis efter gældende regler.
Godtgørelse for løntab 2.256 kr. (752,00 pr. dag)
Du lever af din viden, og på Niels Brocks kursuscenter i hjertet af København hjælper vi dig med at holde dine kvalifikationer i top og giver dig ny inspiration.
Niels Brock er Danmarks største udbyder af merkantile uddannelser og kurser. Vi har mere end 15.000 elever, studerende og kursister om året og ca. 800 undervisere og administrativt ansatte. Niels Brock tilbyder et bredt spektrum af uddannelser og kurser. Vi udvikler nye uddannelsestilbud hvert år og er i løbende kontakt med erhvervslivet.
Niels Brock har mange års erfaring i at tilrettelægge kursusforløb for erhvervslivet, og vores undervisere er rekrutteret fra virksomheder og organisationer, så de kender de krav, der stilles på arbejdspladserne.
Niels Brock uddanner kompetente og efterspurgte medarbejdere til succesrige virksomheder, nationalt og internationalt.
» Få mere information – helt uforpligtende!
Udfyld en interesseforespørgsel nederst på denne side.
» Leder du efter 6-ugers kurser? – eller selvvalgt uddannelse?
Kig på vores profil på kurserforledige.com
For at bestille information om Anvendelse af regneark til talbehandling (AMU 44343), venligst indtast følgende oplysninger: