|
Kursusinfo
![]()
![]() |
|
|||||||||||||
Kurset er for alle, der gerne vil hjælpes i gang med at bruge en PC, kunne skrive et simpelt brev samt sende og modtage e-mails. Du vil desuden efter dette kursus også være klædt på til at kunne anvende internettet i kontakten med det offentlige f.eks. NemID og udfyldning af dit CV.
Kurset er et 3-dags kursus
Der vil på kurset blive lagt vægt på praktiske øvelser og der vil være god tid til at afprøve de forskellige emner.
40752 Anvendelse af etb til adm. opgaver
45564 Online kommunikation til jobbrug
Fra kr. 178,- pr. dag. Der er mulighed for at opnå VEU (løntabsgodtgørelse) på kr. 630 pr. dag efter gældende regler.
Hvis man har en videregående uddannelse er prisen max 700 kr. pr. dag.
Er du interesseret i at vide mere om kurset - eller ønsker du at tilmelde dig?
» Kontakt os for mere information
Tidl. Vejle Handelsskole
Kursuscenteret tilstræber at vores kursusudbud til enhver tid afspejler behovene og mulighederne i samfundet. Indenfor AMU-kurser tilbyder vi en række forskellig kurser indenfor IT, salg, sprog samt økonomi og regnskab. De fleste kurser afholdes i dagtimerne, men vi har også forskellige kursustilbud i aftentimerne.
Kursuscentret er bl.a. kendt for vores "IT-Flex-center" koncept, hvor kursister deltager i et kursusforløb under meget fleksible former. Er der plads, kan du deltage, uanset fag og niveau. Kursisterne med forskellige behov og på forskellige niveau sidder i samme lokale og arbejder sig igennem kursusmaterialet i eget tempo. Kursisterne hjælpes af vejederen, som cirkulerer i lokalet. Kursuscentret har desuden udviklet en lang række økonomikurser, der alle kan tages på forskellige niveauer
Vi afholder et stort antal standard-kurser hos Kursuscenteret, men udvikler- og afholder også gerne firmaspecifikke kurser, såfremt der er behov for dette.
Desuden afholder vi også gerne standard- eller firmaspecifikke kurser for medarbejderne hos et firma - på arbejdspladsen. Vi kan medbringe "et helt kursuslokale" bestående af bærbare PCer og projektor m.m.
» Få mere information – helt uforpligtende!
Udfyld en interesseforespørgsel nederst på denne side.
» Leder du efter 6-ugers kurser? – eller selvvalgt uddannelse?
Kig på vores profil på kurserforledige.com
For at bestille information om IT-Begynder, venligst indtast følgende oplysninger: